+420 775 010 550
Po-Pá 900 - 1600
Doručujeme: Česká republika Slovensko
 
5 věcí, které děláme a Tobě by to nemělo být jedno
24 Oct

5 věcí, které děláme a Tobě by to nemělo být jedno

Autor: Petr Přečteno: 5466 Komentáře: 3

Každý, kdo něco tvoří, má svou motivaci. Důvod, proč si raději neotevřít knihu, dát si čaj, sušenky a v klidu odpočívat. Ať už se jedná o zahradu, modely letadel nebo akvarelový obraz, vždy v nich necháváme kus sebe a touhy po tom, jak by měl vypadat svět kolem nás.


Naším zdrojem síly pro vytvoření Nuttu byla chuť poskytnout co možná nejvíce lidem inspiraci. Jak se chovat k přírodě, jak si vážit vlastního těla, jak se zastavit a vydechnout. Pro zákazníky jsme chtěli vytvořit produkty, které jim pomůžou na jejich cestě za zdravějším a štastějším životem bez výčitek. Pro zaměstnance místo, kde se budou celý život moci učit, kde budou cítit, že si jich vážíme a kde vznikají milované a očekávané výrobky. Vše bylo posíleno naší láskou k přírodě a respektu k bohatstvím, jež skrývá.


Proto děláme těchto pět věcí:


  1. Používáme jen přírodní veganské suroviny (žádnou chemii, ani umělou parfemaci)


Sami se jen těžko vyznáme ve složení některých výrobků, které jsme si v minulosti zamilovali. Způsobuje to šílené cvičení z chemického názvosloví, které se na jejich etiketách nachází. Tyto kousky musely z naší domácnosti pryč. Pro Vás jsme chtěli jednoduché rozhodování, proto v našich zázracích není žádná chemka. Ani všechno v přírodě není vhodné, abychom to jedli nebo se tím opečovávali. To víme! Proto hodně studujeme a na sobě a dobrovolnících pečlivě zkoušíme každičký produkt, který nese naše jméno. Navíc nechceme, abyste se museli podílet na jakémkoli trápení zvířat, proto nepoužíváme žádné suroviny živočišného původu.


  1. Podporujeme slušnou a dobře ohodnocenou lidskou práci


Nápad založit značku, která by ztělesňovala přírodu a její sílu jsme dostali v severní Ghaně, kde nám místní ženy ukázaly výsledek své práce - bambucké máslo. Proto odsud vozíme tuto naprosto výjimečnou surovinu. Jelikož se v Čechách vypěstovat nedá, musí za námi urazit pěkných pár kilometrů. I tak si myslíme, že dává smysl propojit Tě napřímo s místními ženami. Bez velkoobchodu, ceníků, fakturací a termínů splatnosti, které beztak všichni nesnášíme. Je tak jasné, odkud máslo pochází. Víte také, kdo vyrábí základ toho, co denně používáte. My zase můžeme díky Vám přispět 5kč z každého prodaného produktu na rozvoj podnikání ghanských žen. Soudě podle Vašich reakcí, je dobře, že místo velkoobchodního materiálu získaného za nejasných podmínek a okolností, dáváme přednost bambuckému máslu prvotřídní kvality s jasným původem. My to tak cítíme a jinak se chovat nechceme.


  1. Naše obaly jsou tak eko, jak to jen jde (nebalíme do plastu)


Naše obaly jsou z bambusu, recyklovaného skla a korku. Nenajdeš v nich ani kousek plastu, můžeš je vrátit a etiketa je papírová. Byla to šílená dřina, ale zvládli jsme to a Ty se můžeš přidat k těm, kteří nesnáší odpad už z principu. Bambus je nejrychleji rostoucí dřevina, která umí “letět” vzhůru k nebi až metr za den! Sklo se dá recyklovat do nekonečna a korku používáme jen trošku na výrobu těsnění - takže té kůry se z Portugalska taky tolik vozit nemusí. Až poprvé vezmeš náš obal do ruky, nebudeš se s ním chtít přestat mazlit.


  1. Recyklované a rozložitelné balíčky a tiskoviny


S každým balíčkem, který od nás odejde si vyhrajeme. Vyfešákujeme ho razítky, krásnou přírodní dřevitou výplní a aby se obsah nerozkutálel zalepíme papírovou lepenkou s kaučukovým lepidlem. Navíc Vám sem tam dorazí i použitá krabice, která se nám ve skladu objevila. Přece ji nebudeme házet do papíru, když pro ni máme perfektní využití! Všechny tiskoviny jako jsou letáčky a faktury tiskneme na 100% recyklovaný papír. Nepoužíváme nic, co by se v lese za Vaší chatou nerozložilo co by dup. A když už musíme ze zákona na trzích a jiných akcích, kam za Vámi jezdíme, dát k platbě kartou účtenku, posíláme ji smskou nebo emailem. Kdo si na stánku řekne o letáček, zasíláme ho taky mailem i s 10% slevou na nákup, jen aby nemusel jít další papír nazmar. Jsme asi trochu úchylní, ale tak už to máme.


  1. Na etiketách najdeš VŠECHNY přísady (za “parfum” nic neschováváme)


Tady není zbytečné vysvětlování potřeba. Zkrátka přírodní kosmetika a produkce obecně pozbývá významu, pokud nám výrobce tají pod formulkou “parfum” co dalšího kromě uvedených přísad používá. Často uslyšíte, že si přece značky musí chránit své výrobní tajemství. Naše tajemství je v původu použitých surovin, jemné práci s nimi, jejich nezahřívání nad 40°C nebo v tisícerém zkoušení jejich poměru pro nejlepší účinky na kůži a pleť. Spočívá také v umění macerace, poctivém čekání na uvolnění všech důležitých látek do nosných olejů. Neposledně je důležité i jak se produkty plní (u nás ručně a s láskou). Proto se nebojíme napsat všechny přísady. Do puntíku.


Stačí si jen vybrat svého favorita, na eshopu objednat a těšit se jemnosti a kouzlu přírody.


Mejte se fajn a šiřte dobrou věc!


Petr z Nutt.cz

Napiš komentář